قیمت ساخت سوله - سوله|سوله سازی|ساخت سوله|سوله سبک|فروش سوله
551
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-551,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

قیمت ساخت سوله

قیمت ساخت سوله

قیمت سوله :در ساخت سوله ابتدا باید یکسری فاکتورها را در نظر داشت یکی از این فاکتورها هدف و کاربرد آن است که باید به طور دقیق مشخص شود که به چه منظوری قرار است از این سوله استفاده شود چون روش ونحوه ی ساخت سوله بنا به کاربری آن تعیین می گردد. به طور مثال در سوله های ورزشی نیاز به سازه ای با دهانه بزرگ داریم  تا محدودیتی در آن وجود نداشته باشد پس باید روشی را انتخاب کنیم که ساخت دهانه آن هزینه ی اضافی و گزافی در پی نداشته باشد .

طراحی و ساخت سوله های استاندارد به وسیله مهندسین و افراد آموزش دیده ای انجام می شود که مهارت کافی را در این زمینه داشته باشند و بتوانند از عهده ی این مهم برآیند زیرا ساخت اصولی و دقیق سوله نیاز به دانش زیادی در زمینه صنعت سوله سازی دارد . بدیهی است عدم توجه و دقت کافی در این زمینه سبب ضرر های هنگفتی خواهد شد که صرفه اقتصادی این سازه ها را از بین خواهد برد .

هزینه های ساخت سوله ها و به طور کلی قیمت سوله ها با هم متفاوت است و هر سوله بنا به روش ساختش و کارایی اش قیمت متفاوتی هم دارد عوامل بسیاری در این مورد دخیل هستند , برخی از آن ها را شرح می دهیم :

عوامل تاثیر گزار در هزینه های ساخت سوله :

 1. ابعاد سوله که شامل طول و ارتفاع آن است .
 2. ابعاد دهانه ی سوله ها .
 3. نوع منطقه جهت احداث سوله .
 4. میزان مهارت تیم ساخت سوله .
 5. نیروهای وارد بر سوله مثل نیروی باد یا زلزله .
 6. بارهای وارد بر سوله مانند جرثقیل های موجود در سوله .
 7. نوع متریال مصرفی در سوله اینکه از چه کیفیتی برخوردار است .
 8. وزن فلز مصرفی در سوله که نسبت مستقیم با قیمت آن دارد .
 9. و سایر عوامل این چنینی

سوله ارزان :

با حداکثر استفاده از امکانات موجود در ساخت سوله می توان سوله هایی با قیمت های به مراتب کمتر ساخت که از کیفیت خوبی هم برخوردار باشند , سوله های خرپایی نمونه خوبی از سوله های ارزان قیمت هستند و به همین دلیل هم استفاده از آن ها در سراسر دنیا فراگیر شده است .

اجزای سوله, بهترین سوله, خرید سوله, ساخت سوله, سوله ارزان, فروش سوله, قیمت سوله

قیمت ساخت سوله

قیمت ساخت سوله : بحث هزینه ای یکی از فاکتورهای مهم در سوله سازی می باشد که در صدر عوامل مختلف تمایل به این کار، برای بهره برداران از آن ها قرار  می گیرد. در این زمینه می توانیم بگوییم که در یک برآورد کلی، برای افرادی که مردد بین ساخت سوله و یا ساختمان می باشند، هزینه ی ساخت سوله نسبت به ساختمان سازی تقریبا به میزان نصف کاهش پیدا می کند و به همین دلیل است که یکی از ویژگی های مهم سوله سازی را صرفه جویی اقتصادی از آن ها نام برده اند.

البته میزان این قیمت بر اساس عوامل مختلف در ساخت انواع سوله ها متغیر می باشد و به عواملی مانند: نوع کاربری ما، میزان ابعاد و متراژ سوله، نوع پوشش استفاده شده در سقف، نوع محل نصب سازه، میزان فولاد به کار رفته در آن، و عواملی از این دست بستگی زیادی دارد.

همان گونه که گفته شد، یکی از معیارهای مهم که بر قیمت ساخت سوله تاثیر زیادی می گذارد، و در صدر تمامی عوامل قرار می گیرد، میزان فولاد به کار رفته در سوله می باشد. به همین دلیل سوله های تیرورقی از انواع سوله های با قیمت بالا می باشند زیرا فولاد زیادی در ساخت آن ها به کار برده می شود.

سوله های خرپایی :

در ساخت سوله های خرپایی میزان بسیار زیادی از فولاد را حذف کرده اند که این خود باعث به صرفه تر شدن این سازه ها از لحاظ قیمتی شده است و از آن جا که می توان در انواع مصارف از آن ها بهره برداشت، مناسب ترین نوع سازه های دارای اسکلت فلز در میان کاربران و تولید کنندگان شناخته شده اند.

با دادن اطلاعاتی در رابطه با نوع کاربری سوله و متراژ تقریبی آن و اطلاعات پایه ای دیگر، می توان به صورت تقریبی قیمت ساخت سوله را قبل از سفارش ساخت آن ها از مدیران فروش کارخانه های مختلف استعلام گرفت.

ساخت سوله, سوله, سوله به صرفه, سوله سازان پارس, سوله سازی, سوله کم هزینه, سوله ی ارزان, قیمت سوله

قیمت سوله و عوامل موثر بر آن چیست ؟ چه آیتم هایی برای قیمت نهایی سوله های سبک و سنگین در نظر گرفته می شود؟

متدهای ساخت سوله:

 • سوله سبک
 • سوله سنگین

هر کدام از متقاضیان به جهت مرتفع شدن نیاز هایشان یکی از این دو نوع متد را انتخاب می کنند.

سوله های سبک به لحاظ اقتصادی به صرفه تر هستند و ساخت و پرداختشان سریع تر صورت می گیرد و سوله های سنگین با توجه به قابلیت های ویژه شان در موارد خاصی استفاده می شود.

برای ساخت سوله باید به نکات زیر توجه کرد:

 • پیچ و مهره های مصرفی
 • میزان رنگ مورد نیاز
 • الکترودهای مصرفی
 • میزان متریال های مورد نیاز
 • ضد زنگ
 • الکترودها
 • حلال
 • رنگ مورد نیاز
 • ورق های فولادین

تمامی این موارد را باید در ساخت سوله در نظر داشت و میزان نیاز هر کدام را محاسبه نمود .

عوامل بسیاری در تخمین هزینه های سوله تاثیرگذار است:

 • ابعاد و پهنای دهانه سوله
 • بارهای موجود در منطقه همانند بار برف . طبقات سوله و جرثقیل های نصب شده
 • ابعاد سوله که شامل طول آن و ارتفاعش می باشد .

از عوامل مهم دیگری که در تخمین هزینه ها تاثیر گذار است وزن سوله می باشد طراحان با تلاش در سبک سازی سوله سعی در کاهش قیمت های ساخت سوله دارند که  تا حدود زیادی هم موفق بوده اند سوله های سبک خرپایی می توانند مثال خوبی در این زمینه باشند .

هزینه های کلی شامل :

 1. هزینه های متریال ها
 2. هزینه های ساخت اسکلت
 3. هزینه های ساخت فونداسیون
 4. هزینه های دستمزد

کیفیت مصالح به کار برده شده در پوشش سوله برمیزان هزینه های جاری تاثیر بسزایی دارد .

پوشش سوله از بخش ها مهم کار است که بسیار هم حائز اهمیت است و باید توجه ویژه ای به آن داشت .

پوشش سوله نیز به دو بخش تقسیم می شود که شامل :

 • پوشش سقف سازه
 • پوشش بدنه ی سازه

در ساخت سوله نکاتی وجود دارند که حائز اهمیت هستند و باید به آن توجه نمود در این مقاله سعی شده تا همه ی موارد مهم و با اهمیت در طراحی و ساخت سوله ذکر شود.

نکات ساخت سوله :

 1. نوع عایق بندی سوله
 2. قابلیت استفاده مجدد از سوله
 3. هزینه های سوله که شامل هزینه مصالح نیز می شود
 4. وزن سوله
 5. ساخت سوله در زمان تعیین شده میزان مقاوم سوله
 6. زیبایی و شکل ظاهری سوله

مصالحی که برای ساخت سوله مورد نیاز است:

سنگ ،آجر، کاشی، سرامیک، بتن، ورق های آلومنیومی، موزاییک ، ورق های سیمانی، بلوک های سپورکس، ساندویچ پانل های پلی اورتان و مواردی دیگر استفاده کرد.

 چه عواملی در قیمت سوله موثراست؟

عوامل دخیل در قیمت سوله می تواند موارد زیر باشد:

 1. زمین محل اجرای سوله :

در بسیاری از پروژه ها زمین ، میزان شیب زمین،نوع تراکم خاک منطقه و حتی جهت زمین بسیار مهم وحائز اهمیت است به عبارت دیگر برای احداث سوله تمامی ویژگی های زمین را باید در نظر داشت زیرا در قیمت تمام شده ی سوله تاثیر به سزایی دارد بنابراین طبق موارد گفته شده در بالا انتخاب زمین بسیار مهم است .

 1. میزان تراکم خاک :

هر چه تراکم خاک کمتر و به عبارت دیگرخاک زمین ضعیف تر و سست تر باشد به جهت جلوگیری از حوادث حتمالی ناشی از زلزله و سایر عوامل زیستی نیاز بیشتری به فونداسیون و موتور بندی قوی تری می باشد.

قیمت سوله

در نهایت قیمت سوله  باتوجه به وزن تمام شده ی آن متغیر است زیرا هر سوله به جهت کاربری خاصی با وزن های متفاوت ساخته می شود یکی از دلایل اختلاف وزن سوله می تواند محل اجرای سوله به علت میزان بارش برف ،وزش باد و زلزله در سراسر جهان باشد مثلا در مناطق سرد سیری به دلیل بارش برف روی سقف سازه سوله باید سنگین تر ساخته شود ولی در مناطق گرمسیری که عامل برف وجود ندارد سوله با وزن بسیار سبک تر ساخته می شود.

می توان از سوله های دسته دوم به منظورکاهش هزینه ها نیز استفاده کرد اما در هنگام خریدسوله ی دسته دوم باید به میزان کیفیت سوله و وزن آن توجه کرد که مشکلی در امنیت سوله خریداری شده پیش نیاید .

خرید سوله, سوله سنگین, سوله فروش, سوله های سبک, عوامل موثر بر قیمت سوله, فروش سوله, قیمت سوله, قیمت سوله های سبک, متدهای ساخت سوله
بدون نظر

ارسال دیدگاه