ساخت سوله سبک: با توجه به گسترش استفاده از انواع سوله ها در دنیای امروز، تقریبا همه ی افراد حتی غیر متخصص ها در این زمینه دارای اطلاعات زمینه ای در این مورد هستند و یا لااقل با نام و کاربرد انواع سوله ها آشنایی دارند.

پیشرفت تکنولوژی و صنعت باعث افزایش تقاضا برای ساخت سوله ها شده است که بنا به نیاز مشتری می توان انواعی از آن ها را با کاربردهای گوناگون طراحی کرده و بعد از ساخت مورد بهره برداری قرار داد.

سوله ها در نوعی از تقسیم بندی ها به انواع سوله های سبک و سنگین منفک می شوند که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند.

ساخت سوله سبک :

ساخت سوله سبک در سال های اخیر برای بسیاری از صاحبان صنایع جلب توجه کرده است. چرا که آن ها می توانند در عین حالی که نیاز کارفرمایان را مرتفع می کنند، از لحاظ اقتصادی و هزینه ای نیز برای آن ها بسیار مقرون به صرفه تر از سوله های سنگین باشند.

در راستای توضیح قابلیت ساخت سوله های سبک در زمانی بسیار اندک، باید اشاره کرد که با پیش آمدن شرایط  اجرای ۱۰۰۰ متر مربع در ده روز این امکان را برای کارفرمایان و صاحیان مشاغل صنعتی به وجود آورده است که برای بهره برداری اتز پروژه های خود حداقل زمان ممکن را صرف کنند.

همچنین در راستای توجیه مقرون یه صرفه بودن ساخت سوله های سبک می توان به این مورد اشاره کرد که ساخت این سوله ها به این دلیل که قابلیت گستردگی بار بر روی زمین را دارند، میزان مصرف بتن و فولاد برای ساخت پیکره ی آن ها به حداقل ممکن رسیده و در مواردی به کاهش  درصدی نسبت به یازه های قدیمی تر و سنتی می رسد.

سبک ساخت سوله سبک قوسی به گونه ای است که علی رغم داشتن استحکام زیاد برای تحمل بارهای جانبی مانند بار برف و زلزله و باد و … ، پوشش های سقف و دیواره ها را در دورن خودش جای داده و همین امر به صرفه ی اقتصادی آن ها در قیاس با سازه های سنتی افزوده است.

سوله های خرپایی و یو بی ام : سوله سازی با سقف شیب دار می باشد که کاربرد های بسیار زیادی در صنعت دارد. سوله ی فلزی از فولاد تشکیل می شود و معمولا دارای مقاومت بالایی است. این نوع سازه با ویژگی های مثبت و گوناگونی که دارد توانسته جایگزین بسیاری از سازه های دیگر شود.

انواع سوله

به طور کلی سوله ها به سه دسته ی یو بی ام، تیرورقی و خرپایی تقسیم می شوند. در بین این سه نوع سوله سوله های تیرورقی تقریبا به میزان بسیار کمی مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل در مورد این نوع سوله توضیح مختصری خواهیم داد.

سوله های تیرورقی معمولا از ورق های فولاد که به صورت لایه لایه برش می خورند، تشکیل شده است. به دلیل استفاده ی زیاد از فولاد در این نوع سوله معمولا وزن سوله های تیرورقی زیاد است.

سوله های یو بی ام و خرپایی در حال حاضر و در صنعت امروز کاربرد زیادی دارد. این دو نوع سوله از ابعاد گوناگونی با هم متفاوت می باشند. در ادامه ی متن ویژگی های هر سوله را در قالب تفاوت شرح می دهیم.

تفاوت سوله های خرپایی و یو بی ام

سوله های یو بی ام از نظر ساختار تقریبا شبیه به سوله های تیرورقی می باشند به این منظور که این نوع سوله نیز از ورقه های فولاد تشکیل شده است و اجزای سوله های یو بی ام توسط پیچ و مهره به هم متصل می شوند. ساختار سوله های خرپایی متفاوت می باشد.

سوله های خرپایی با استفاده از قوطی های پروفیل تشکیل می شوند. علاوه بر این سوله های خرپایی مزایای بسیای بیشتری در مقایسه با سوله های یو بی ام و یا تیرورقی دارند. در سوله های خرپایی می توان از جرثقیل های سقفی استفاده نمود  در صورتی که دو سوله ی قبل این ویژگی را ندارند. سوله های خرپایی به صورتی تهیه می شوند که وزن آنها بسیار کم بوده و قیمتی اقتصادی نیز دارند.

در مقایسه با سوله های دیگر سوله های خرپایی مقاومت بالایی دارند. سوله های یو بی ام نیز دارای مقاومت زیادی هستند اما معمولا وزن و قیمت  بالاتری در مقایسه با سوله های خرپایی دارند.ساخت سوله سبک: با توجه به گسترش استفاده از انواع سوله ها در دنیای امروز، تقریبا همه ی افراد حتی غیر متخصص ها در این زمینه دارای اطلاعات زمینه ای در این مورد هستند و یا لااقل با نام و کاربرد انواع سوله ها آشنایی دارند.

پیشرفت تکنولوژی و صنعت باعث افزایش تقاضا برای ساخت شوله ها شده است که بنا به نیاز مشتری می توان انواعی از آن ها را با کاربردهای گوناگون طراحی کرده و بعد از ساخت مورد بهره برداری قرار داد.

سوله سبک :

سوله ها در نوعی از تقسیم بندی ها به انواع سوله های سبک و سنگین منفک می شوند که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند.

ساخت سوله سبک در سال های اخیر برای بسیاری از صاحبان صنایع جلب توجه کرده است. چرا که آن ها می توانند در عین حالی که نیاز کارفرمایان را مرتفع می کنند، از لحاظ اقتصادی و هزینه ای نیز برای آن ها بسیار مقرون به صرفه تر از سوله های سنگین باشند.

در راستای توضیح قابلیت ساخت سوله های سبک در زمانی بسیار اندک، باید اشاره کرد که با پیش آمدن شرایط  اجرای ۱۰۰۰ متر مربع در ده روز این امکان را برای کارفرمایان و صاحیان مشاغل صنعتی به وجود آورده است که برای بهره برداری از پروژه های خود حداقل زمان ممکن را صرف کنند.

همچنین در راستای توجیه مقرون یه صرفه بودن ساخت سوله های سبک می توان به این مورد اشاره کرد که ساخت این سوله ها به این دلیل که قابلیت گستردگی بار بر روی زمین را دارند، میزان مصرف بتن و فولاد برای ساخت پیکره ی آن ها به حداقل ممکن رسیده و در مواردی به کاهش  درصدی نسبت به یازه های قدیمی تر و سنتی می رسد.

ساخت سوله سبک :

سبک ساخت سوله سبک قوسی به گونه ای است که علی رغم داشتن استحکام زیاد برای تحمل بارهای جانبی مانند بار برف و زلزله و باد و … ، پوشش های سقف و دیواره ها را در دورن خودش جای داده و همین امر به صرفه ی اقتصادی آن ها در قیاس با سازه های سنتی افزوده است.

ارزان سوله, انواع سوله ها, ساخت سوله, ساخت سوله سبک, سوله, سوله خرپایی, سوله سبک, سوله سبک قوسی, سوله های سبک و سنگین, سوله های سنگین, نحوه ساخت سوله