سوله استاندارد - سوله|سوله سازی|ساخت سوله|سوله سبک|فروش سوله
552
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-552,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

سوله استاندارد

سوله استاندارد

انواع سوله: سوله به سازه های فلزی گفته می شود که دارای سقفی به صورت شیب دار بوده و از ستون ها و تیر هایی با ابعاد گسترده تشکیل شده است. سوله ها دارای دهانه های گسترده ای می باشند به همین دلیل در ساخت ها و پروژه های گسترده معمولا مورد استفاده قرار می گیرند.

سوله ها دارای انواع گوناگونی می باشند که در ادامه ی متن ویژگی های هر یک را به صورت مفصل ذکر می کنیم.

سوله های تیر ورقی

سوله های تیر ورقی دارای قدمت بالایی در ساخت سوله بوده و روشی تقریبا سنتی می باشد. از این نوع سوله در حال حاضر کم تر استفاده می شود. چرا که سوله های جدید جایگزین این نوع سوله شده و معایب سوله های تیرورقی را دارا نمی باشد. ساخت سوله های تیر ورقی با استفاده از ورقه های فولادی در داخل دستگاه های خاص انجام می شود. سپس اجزای دیگر به وسیله ی پیچ و مهره به یک دیگر متصل می شوند. در گذشته به دلیل ارزان بودن قیمت فولاد استفاده از این گونه سوله به صرفه تر بود اما امروزه قیمت فولاد افزایش یافته و این ویژگی دیگر وجود ندارد.

سوله های خر پایی

سوله های خرپایی مدرن ترین نوع سوله ها می باشند چرا که بیشتر مراحل ساخت و طراحی ان به وسیله نرم افزار صورت می گیرد. از این نوع سوله در ساخت هایی با دهانه های گسترده استفاده می شود. از این سوله در سایر شرکت های معتبر بولینگ و یا ناسا استفاده می شود. این سوله ها در مقایسه با سایر سوله های استفاده شده به صرفه تر می باشد چرا که دارای قیمتی کم، کیفیت  و مقاومت بالا و امکان طراحی دلخواه و گسترش طول دهانه در ان وجود دارد.

سوله های یو بی ام

سوله های یو بی ام نیز بر اساس فناوری های پیشرفته ساخته می شود اما این نوع سوله بر خلاف سوله های خر پایی دارای معایبی نیز هست به همین دلیل سوله های خر پایی حرف اول را می زنند. سوله های یو بی ام دارای مقاومت عالی در برابر زلزله و باد های شدید است همچنین به صورت عایق نیز عمل می کند. اما امکان گسترش دهانه، استفاده از جرثقیل سقفی و جا به جایی در ان وجود ندارد.

 

انواع سوله, انواع سوله خرپایی, بازار سوله, سوله خرپایی, سوله سبک, سوله های تیر ورقی, سوله های تیرورقی, سوله های خر پایی,سوله های خرپا, سوله های خرپایی, سوله های سبک, سوله های صنعتی, سوله های فلزی, سوله های یو بی ام

مزایا و معایب سوله تیرورقی

مزایا و معایب سوله تیرورقی : رایج ترین روش ساخت سازه در قدیم روش تیرورقی بوده است در این روش از ورق های فولادین استفاده می شده بدین صورت که ورق های فولادی طی گذراندن فرآیندهایی توسط ماشین آلات مخصوصی فرم می گرفتند و توسط پیچ و مهره و جوش به هم متصل می شدند و سازه هایی با ابعاد و وزن های متفاوت ساخته می شد.

از این روش ساخت تنها می شد در ساخت سوله هایی با دهانه ی کمتر از ۲۰متر بهره جست زیرا با افزایش قطر دهانه سازه فولاد بیشتری مورد نیاز بود و طبیعتا وزن سازه و هزینه صرف شده نیز افزایش پیدا می کرد و هزینه ی زیادی متوجه سازنده می شد.هم اکنون با در نظر گرفتن ماشین آلات به روز و جدیدی که روی کار آمدند می توان گفت که بسیار به ندرت از روش های تیرورقی استفاده می شود و همه توجهات به سمت روش هایی کاربردی تر و جدیدتری هم چون روش های خرپایی است زیرا می تواند تمامی عیوب و نقص های سایر سوله ها را به خوبی پوشش دهد.

اجزای سوله  های تیرورقی:
کف ستون

میل مهار

براکت

تیر

پیچ و مهره

سایبان

بولت

قوطی

وال پست

قاب اصلی

آبچکان

معایب سوله  های تیرورقی:

وزن به شدت بالای این سوله ها که ناشی از استفاده ی بیش از حد از ورق های فولادی می باشد

هزینه صرف شده در این نوع سوله ها بسیار بالاست و عملا جنبه اقتصادی ندارد

سوله هایی با دهانه های بزرگ را نمیتوان به این روش ساخت

به دلیل وزن بالای این سوله ها در مقابل فاکتورهایی چون زلزله ،طوفان و..استحکام کمتری دارند.

مزایای سوله  های تیرورقی:

استفاده از جوش و پیچ و مهره امکان جابه جایی سازه را تسهیل نموده

می توان جرثقیل های سقفی را در این نوع سوله ها نصب نمود

ساخت سوله هایی طبقاتی با این روش شدنی و امکان پذیر است

امکان بازیافت قطعات در این سوله ها وجود دارد

با مطالعه معایب و مزایای سوله های تیرورقی به راحتی میتوان به این نتیجه رسید که معایب و نقص های آن بسیار بیشتر از منفعت ها و مزایای آن است.

پیشنهاد ما به شما استفاده از سوله های خرپایی می باشد که تمامی این نقایص را برطرف می کند و جایگزین مناسبی برای این سوله ها می باشد.

اجزای سوله  های تیرورقی:, بازار سوله, پیچ و مهره, سوله های تیرورقی, سوله های خرپایی, سوله های فلزی, مزایا و معایب سوله تیرورقی, مزایای سوله  های تیرورقی:, معایب سوله های تیرورقی, وال پست

انواع سوله اسکلت فلزی

انواع سوله اسکلت فلزی : اسکلت بتنی : اسکلت مصرفی در ساخت سوله ازجنس فلز فولاد می باشد که می تواند ایمنی سازه را میزان قابل توجهی تامین کند.

ساخت اسکلت فلزی:
طراحی ,ساخت و اجرای اسکلت فلزی مراحل کلی ساخت اسکلت محسوب می شوند.

طراحی اسکلت:
می توان گفت مهم ترین بخش ساخت اسکلت ,طراحی آن می باشد و این امر باید بادقت زیادی انجام گیرد به همین دلیل طراحی اسکلت توسط مهندسین وطراحانی صورت میگیرد که از لحاظ بار علمی غنی باشد و تجربه کافی در این زمینه را نیز داشته باشد مقاومت و ایمنی اسکلت و به طور کلی ساختمان به میزان زیادی به طراحی آن بستگی دارد و کمترین بی دقتی درآن موجب ضرر و خسارت هنگفتی به سازنده خواهد شد.

ساخت اسکلت:
بعد از مرحله طراحی نوبت به ساخت اسکلت می باشد مهندسین با در اختیار داشتن طرح ها ونقشه ها اقدام به ساخت اسکلت می کنند ,ساخت اسکلت باید اصولی انجام شود تا خللی در مقاومت و استحکام سازه ایجاد نکند کیفیت متریال استفاده شده در ساخت اسکلت موضوع مهمی است که درخور توجه است سازنده موظف است از مواد و متریال درجه یک در ساخت سازه استفاده کند.

اجرا اسکلت:
پس طراحی و ساخت اسکلت نوبت به نصب و اجرای آن می رسد ,اسکلت ساخته شده پس از آماده سازی به محل مورد نظر برده شده و توسط تکنسین های مربوطه مستقر می شوند.

سوله ها با سه روش ساخته می شوند:

۱٫     سوله های تیرورقی

۲٫     سوله های UBM

۳٫     سوله های خرپایی

سوله های تیرورقی:

سوله هایی ساخته شده از فلز فولاد ,فولاد استفاده شده در این نوع سوله ها به میزان قابل توجهی زیاد است و همین امر باعث شده تا وزن این  نوع سوله ها نسبت به انواع دیگر سوله بیش تر باشد و متقابلا هزینه ها صرف شده نیز بیش تر می گردد به همین دلیل تقاضاها برای این نوع سوله ها بسیار کاهش یافته و عمدتا از نسل های جدیدتر سوله بهره می برند.

سوله های UBM:

سوله هایی ساخته شده از ورق گالونیزه,که با دستگاه هایی همچون Kspan و UMB درمحل اجرای پروژه باسرعت بالایی ومدت زمان کوتاهی ساخته می شوند.بااینکه روشی به نسبت جدیدتر در مقابل سوله های تیرورقی می باشد اما به جهت محدودیت هایی که دارد کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

سوله های خرپایی:

این سوله ها با روش ها و متدهای روز دنیا ساخته می شوند و به جرات می توان گفت بهترین وکاربردی ترین روش ساخت سوله همین روش خرپایی است,به دلیل مزایایی که دارد مورد استفاده خیلی از کشورهای پیشرفته قرار گرفته است.

Kspan و UMB, انواع سوله, انواع سوله اسکلت فلزی, بازار سوله, ساخت سوله, سوله خرپایی, سوله های UBM, سوله های استاندارد, سوله های تیرورقی, سوله های خرپایی, سوله های سبک, سوله های فلزی, سوله های یو بی ام
بدون نظر

ارسال دیدگاه