انواع سوله ها :

سوله ها برای رفع نیاز های اساسی بشر ساخته و تولید می گردند زمانی که نیاز به سازه هایی مستحکم باشد اولین گزینه ای که در ذهن انسان نقش می بندد سوله یا سازه فلزی سرپوشیده است .

ساخت سوله ها از نظر طراحی با سازه های فلزی دیگر متفاوت است , سوله ها را به روش های مختلفی می توان ساخت :

سوله های تیرورقی :

سوله هایی با ستون های فولادی مرتفع  که از وزن نسبتا زیادی هم برخوردارند این سازه های فلزی امروزه به دلیل وزن سنگینی که دارند کمتر مورد استفاده سازندگان قرار می گیرد ,این وزن سنگین و زیاد سازه باعث افزایش سرسام آور هزینه های تمام شده در این نوع سوله گردیده است ,سوله هایی که از علم و دانش روز بی بهره اند و هم چنان روش های پیشین خود را در ساخت سوله به کار می برند . این نوع سوله ها نمی توانند به خوبی اهداف و انتظارات صنعتی و اقتصادی را مرتفع سازند . یکی از محدودیت های جدی این نوع سوله ها می تواند ابعاد دهانه آن ها باشد , این نوع سوله ها با دهانه های نسبتا کوچکی ساخته می شوند که پاسخگوی خوبی برای نیاز های کوچک و بزرگ کارفرمایان نیست .

سوله های یو بی ام :

قاب این سازه های فلزی به شکل قوسی می باشد . طراحی سوله های یو بی ام با دیگر انواع سوله ها متفاوت است به دقت زیادی نیاز است تا سازه ای بدون عیب و نقص طراحی و ساخته شود نه تنها در این نوع سوله ها بلکه در تمامی سازه های فلزی این مساله نیاز به دانش و تخصص زیادی احتیاج دارد .

این نوع سوله ها نیز مانند سوله های تیرورقی با محدودیت در ابعاد دهانه شان مواجه هستند که این می تواند ضعفی اساسی در این نوع سازه ها به شمار آید.

سوله های خرپایی :

سبک ترین نوع سوله های موجود در بازار که با قیمت مطلوبی ارائه می گردد سوله های خرپایی است این سوله ها هیچ محدودیتی در ابعاد دهانه های خود ندارند و به این روش می توان سوله هایی با دهانه های بزرگ نیز تولید کرد . این سوله با بهره گیری از علم روز دنیا و تبعیت از تمامی قوانین بین الملل به عنوان یک سوله استاندارد و با کیفیت شناخته می شود .

طراحی انواع سوله ها

نحوه ی طراحی انواع سوله ها : به وسیله سوله ها و به طور کلی تر سازه های فلزی می توان فضاهایی لوکس و زیبا طراحی نمود که مناسب برای هر مکان و موقعیتی هستند الخصوص برای شرکت ها و ترابری ها و فضاهایی که ظاهر سازه در آن ها اهمیت ویژه ای دارد .

این سازه ها با دارا بودن بالاترین عملکرد مناسب برای موارد صنعتی و .. است . سوله ها فضاهایی باز و گسترده در اختیار کارفرمایان قرار می دهد که می توانند با خیال راحت در آن ها به هرگونه فعالیت تولیدی یا صنعتی یا و.. بپردازند .

طراحی سوله ها بدین صورت است که ابتدا یک طرح کلی برای سازه در نظر گرفته می شود که بر اساس نوع کاربری آن تعیین می گردد . طراحان توسط نرم افزارهای سوله سازی طرح ها و نقشه های سازه را تهیه می کنند . طرح ابتدایی سازه مربوط به اسکلت آن است که دراین سازه ها از نوع فلزی ست , اسکلت فلزی بنا به نوع سوله طراحی می شود .

طراحی سوله ها :

لازم به توضیح است که سطح مهارت و اطلاعات طراح در این زمینه بسیار اثر گذار است هر اندازه که دانش مهندسان و طراحان مجموعه نسبت به سازه های فلزی بیش تر باشد سازه ی طراحی شده با کیفیت تر و از استحکام بالاتری برخوردار است ضمن اینکه هزینه های صرف شده نیز به میزان زیادی کاهش می یابد زیرا متخصصانی که تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند می توانند هزینه های اضافی را به میزان قابل توجهی کم کنند .

همان طور که اشاره شد طراحی سوله ها با انواع مختلف با هم متفاوت اند یعنی هر سوله بنا به نوعش طراحی مختص خود را دارد مثلا در سوله های خرپایی سازه ی طراحی شده به شکل خرپاست و از وزن بسیار سبکی هم برخوردار است اما در سوله هایی مانند یو بی امکه شکل ظاهریشان به صورت قوسی است و کاربری متفاوتی هم از سوله های خرپایی دارند و سوله های تیرورقی که وزن به شدت بالایی دارند و در طراحی آن ها از علم روز بهره نبرده شده است .

خرپا سوله, خرید سوله, خصوصیات ظاهر سوله خرپایی, ساخت سوله, سازه فلزی, سبک سوله, سوله, سوله خرپایی, سوله کار,طراحی سوله, فروش سوله

بهترین نوع سوله

سوله ها دارای انواع مختلفی هستند که شامل سوله های خر پایی، سوله های یو بی ام و سوله های تیر ورقی می باشند. در بین این سه نوع سوله سوله های  خر پایی دارای تفاوت های زیادی بوده و علاوه بر این مزایای عالی که دارا می باشد معایب سوله های دیگر را پوشش می دهد.

سوله های خر پایی

پیدایش سوله های خر پایی تحولی شگرف در صنعت سوله سازی به وجود اورده است. سوله های خر پایی به عنوان بهترین سوله های موجود در صنعت سوله سازی می باشد. این سبک سوله از قوطی های پروفیل تشکیل شده است و دارای قابی متفاوت با دیگر سوله ها است. سوله های خر پایی به شکل مثلث های کوچک در کنار هم قرار گرفته اند. اجزای سوله های خر پایی نیز به وسیله ی پیچ و مهره به یک دیگر اتصال پیدا می کنند.

انواع سوله ی خر پایی

·        سوله خر پایی دو بعدی

·        سوله خر پایی سه بعدی

·        سوله خر پایی چند گانه

·         سوله خر پایی پرات

·        سوله خر پایی وارن

·        سوله خر پایی کی

مزایا و معایب استفاده از سوله های خر پایی

۱٫     سبک وزن بودن: سوله های خر پایی به دلیل این که دارای ساختار متفاوت از دیگر سوله ها می باشد دارای وزن کم تری است. این سوله از فولاد کم تری ساخته می شود و از قوطی های پروفیل تشکیل شده است.

۲٫     گسترش دهانه: در این سوله ها دهانه ها گسترده می باشد و می توان آنها را نیز گسترش داد به همین دلیل در پروژه ها و ساخت های متنوع از ان استفاده می شود.

۳٫     استفاده از جرثقیل سقفی: در سوله های خر پایی به دلیل مقاومت زیادی که دارا می باشند شما می توانید از جرثقیل سقفی  نیز استفاده نمایید.

از دیگر مزایای ان می توان به قیمت ارزان، مقاوت در برابر باد و زلزله، امنیت بالا و… اشاره کرد.

ارزان سوله, بهترین نوع سوله, سازه های فلزی, سبک سوله, سوله خر پایی دو بعدی, سوله خر پایی سه بعدی, سوله خر پایی کی, سوله خر پایی وارن, سوله خرپایی, سوله های تیر ورقی, سوله های یو بی ام